Menu

Apžvalgos Bokštas

Apie Projektą

Pavadinimas: Apžvalgos Bokštas

Klijentas: Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos.

Data: 2014

Architektai: Vytautas Putna, Donatas Malinauskas, Lilija Putnienė,
Inžinerinė dalis: UAB Prosfera

Peržiūrėti: www.jpiarchitektai.lt

Apžvalgos bokštas projektuojamas aukščiausioje vietoje Nemuno Kilpos regioniniame parke, pietinėje sklypo dalyje. Jo aukštis yra 50m, todėl iš jo atsiveria nuostabūs vaizdai virš viso regioninio parko. Tik turėkit jėgų į jį užlipti 

Statinys tai keturkampis lygiasienis bokštas su ažūriniu stogeliu, kuris šiuolaikinėmis estetinėmis priemonėmis tęsia lietuvių gynybinės architektūros tradiciją, primena senųjų medinių Nemuno pilių sargybinių bokštų formą, o kartu siejasi su vėlyvesne bažnyčių varpinių architektūra.
Ant Škėvonių kalnagūbrio aukščiausiojo taško iškylanti architektūrinė vertikalė savo siluetu yra artima mene paplitusiems koplytstulpio bei Pasaulio stulpo, Pasaulio medžio įvaizdžiams.
Projektuojamo bokšto architektūros simbolizmą papildo angų sienose tektonika. Žvelgiant iš lauko – tai tamsios trikampės gelmės, o iš vidaus – šviesos šaltinis ir langai į kraštovaizdžio panoramą, kurie savo forma glaudžiai siejasi su paprotine medžio drožyba, ornamentais sutinkamais verpstėse, kituose dailės kūriniuose, vaizduojančiais tautos pasaulėžiūrą perteikiančius svarbius simbolius.

preloader