Menu

Medinis daugiabutis Anykščiuose (I vieta)

Kaip laimėti architektūros konkursą?

Kai studijavau architektūrą, kai kurie veikėjai man aiškino, kad aš atėjau ne architektūros mokintis, o vyrą-architektą susirasti. Ta prasme, paskui atseit dirbti nebereikės.
Ok. Kaip jie sakė, taip ir padariau. Išsirinkau geriausią kurse. Pas jį ant kaktos buvo parašytą, kad geriausias. Buvo dar geresnių, bet jo kakta randasi aukščiausiai. Susiradau vyrą-architektą ir dirbti nebereikėjo. Na nebent naktimis, kol vaikai miega. Arba savaitgaliais, nes nespėju per vaikų priežiūrą. Bet čia tik šiaip, savo malonumui.
Tai jau dvidešimt metų kaip nedirbu architektė. Na vakar viešą svarstymą pravedžiau, dar kelis projektus sukėliau derinimui, bet čia nieko nepagalvokite, laisvalaikiui nuo poilsio.
Vyras irgi ne šiaip sau architektūrą studijavo. O ieškojo žmonos-architektės kuriai visus pinigus atiduoti galėtų. Nes kam geram architektui pinigai? Kad žmona ilsėtųsi.
Tai grįžtam prie konkurso. Taigi susirandi vyrą-žmoną-architektą ir dvidešimt metų nedirbi. Tada ateina geras bičiulis Mantas ir kviečia dalyvauti konkurse, jis viską puikiai žino apie medinės konstrukcijas ir jam knieti apie tai papasakoti. Bet mes gi dirbti nemėgstam, todėl sutinkam ne iš karto. Laužomės. Galiausiai sutinkam, dar pasikviečiam Donatą.
Susiplanuojam laiką, operatyviai kimbam į projektavimą, Vytautas pradeda, Donatas užbaigia, aš viską peržiūriu, kad atitiktų konkurso sąlygas, Mantas papildo aiškinraštį. Viskas. Atiduodam darbą ir laukiam rezultatų.

Grįžtam prie to kaip laimėti konkursą. A ką aš žinau. Nedirbi, ilsiesi ir laimi.
Pats konkursas paskelbtas medinėms konstrukcijoms populiarinti. Su jomis pirmą kartą susipažinau Austrijoje, kai prieš 12 metų važiavom su architektų rūmais į Austriją. Ten pasakojo apie medinius daugiaaukščius eksperimentinius daugiabučius, apie tai, kad nudeginta mediena yra ugniai atsparesnė, nei gelžbetonis. Apie fasadų spalvą išgaunama įvairių medienos apdailų džiovinimų saulėje ir jos apdeginimo lygių. Barzdoti kolegos-architektai sakė tada, kad į Lietuvą tokia technologija ateis maždaug po dešimt metų. Jie neklydo.
Kviečiu statytis medinius priešgaisrinių konstrukcijų namus. Turim žinių ir specialistus.

Šio projekto idėja:
Blukis (arba blukas) – tai rąstagalys, trinka, kaladė ar kelmas. Pats žodis yra skolinys iš vokiečių Block, reiškiančio rąstagalį, trinką ir kt.
Daugiabučio modulinė sistema tarsi dėliojama iš kaladžių – blokų.

Architektai:
Vytautas Putna, Donatas Malinauskas, Lilija Putnienė
Inžinerius
Mantas Švagždys
Vizualizacijos
Gintarė Pociūtė

Medinio daugiabučio vizija Lietuvai – išrinkti konkurso nugalėtojai

preloader